Zielona Szkoła w Międzybrodziu Żywieckim

Odpoczynek i nauka


Międzybrodzie Żywieckie - panorama

Międzybrodzie Żywieckie, wieś położona w przepięknym Beskidzie Małym, na południowo-wschodnim brzegu malowniczego Jeziora Międzybrodzkiego. W pobliżu znajduje się również Góra Żar, ze słynną w całej Polsce Szkołą Szybowcową. Na górę można wjechać kolejką linowo-terenową o długości 1300 m i różnicy poziomów 300 m. Ośrodek Wypoczynkowy "NIAGARA" zlokalizowany jest u podnóża Góry Żar około 300 m od Zalewu Międzybrodzkiego w uroczej kotlince, której granice wytycza górski wodospad. Cisza, spokój i komfortowe warunki sprzyjają wypoczynkowi oraz organizacji szkoleń, kolonii czy zielonych szkół. Przez środek posesji przepływa uroczy potok Isepnica. Zaplecze ośrodka: stołówka, sala konferencyjna na około 200 miejsc, salka gimnastyczna, kawiarnia z salą kominkową i restauracja (ok. 100 miejsc), sala bilardowa oraz sala do tenisa stołowego (ping-pong).

Dzień 1Międzybrodzie Żywieckie

Przyjazd do Ośrodka Wczasowego Niagara w Międzybrodziu Żywieckim i zakwaterowanie w pokojach. Obiad w jadalni. Po południu czas na aktywny relaks: ping-pong, bilard, boisko do siatkówki, sala gimnastyczna. Wieczorem kolacja i dyskoteka w sali tanecznej. Nocleg.

 


Dzień 2 Rejs po Jeziorze Żywieckim

Śniadanie. Zajęcia dydaktyczne z nauczycielem. Obiad. Po posiłku rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim. Najpierw statek popłynie w kierunku Zarzecza, następnie na Żywiec, potem obok Wilczego Jaru i ruszy w drogę powrotną. Rejs trwa około 45 minut. Kolacja i nocleg w ośrodku.

 


Jezioro Międzybrodzkie - autor Piotr Szlagor


Dzień 3 Góra Żar

Śniadanie. Zajęcia dydaktyczne z nauczycielem. Obiad. Po obiedzie wyjazd kolejką na górę Żar i zwiedzanie jednej z największych elektrowni szczytowo-pompowej Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Jest to absolutny unikat w Polsce i rarytas w skali europejskiej. Powrót kolejką. Kolacja i nocleg w ośrodku.

 


Kolejka na Górę Żar - autor Krzysztof Duda

 


Dzień 4 Międzybrodzie Żywieckie

Śniadanie. Zajęcia dydaktyczne z nauczycielem. Obiad. Po obiedzie czas na aktywny relaks: spacer po pięknej okolicy. Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek i spotkanie z folklorystą, który opowie niesamowite i tajemnicze legendy regionalne. Nocleg w ośrodku.  


Dzień 5 Międzybrodzie Żywieckie

Śniadanie. Zajęcia dydaktyczne z nauczycielem. Obiad. Po południu czas na aktywny relaks: ping-pong, bilard, boisko do siatkówki, sala gimnastyczna. Turniej gry w ping-ponga. Przy dobrej pogodzie relaks na basenie. Kolacja. Wieczorem seans filmowy. Nocleg w ośrodku. 


Dzień 6 Międzybrodzie Żywieckie

Śniadanie. Zajęcia dydaktyczne z nauczycielem. Obiad. Po południu wycieczka do Mini Parku Linowego „Zoolandia”, tor przeszkód i zabawa „Leśne Ludki”. W parku dzieci pokonują tor przeszkód zawieszony tuż nad ziemią, zabezpieczenie stanowią siatki zawieszone poniżej przeszkód. Do pokonania: tunel, łąka z biedronkami, most z nietoperzami, sieć pająka oraz wiele innych. Krótka przerwa, a następnie zabawa w Leśne Ludki. Kolacja i nocleg w ośrodku.


Dzień 7 Międzybrodzie Żywieckie

Śniadanie. Wykwaterowanie z pokoi. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze przejazd do miejscowości Inwałd, gdzie mieści się Park Miniatur - jedyne miejsce, w którym możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia. Pomysłowo zaprojektowane alejki poprowadzą dzieci do cennych zabytków tj. Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla. Przyjazd pod szkołę.
Cena od: 588zł /os.

 

Cena zawiera:

  • 6 x nocleg w pokojach 2, 3-osobowych z łazienkami
  • 6 x śniadanie
  • 6 x obiad
  • 5 x kolacja
  • Ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz spotkanie z folklorystą
  • Dyskotekę w sali tanecznej
  • Rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim
  • Wjazd i zjazd kolejką na górę Żar i zwiedzanie elektrowni szczytowo-pompowej
  • Bilet wstępu do Parku Linowego „Zoolandia” oraz zabawę w Leśne Ludki
  • Bilet wstępu do Parku Miniatur w Inwałdzie

 


 


Do góry »

LogosTour

LogosTour

Broszura

Zobacz broszurę i dowiedz się więcej o naszej ofercie..

Zobacz...

Incentive

MICE

Spotkania, Wyjazdy integracyjne, Konferencje, Wydarzenia

Sprawdź propozycje naszych scenariuszy na spotkania integracyjne z pracownikami i kontrahentami...

Zobacz...

Prezentacja

Prezentacja

Zobacz prezentację oferty LogosTour, którą chcemy usatysfakcjonować naszych Klientów....

Zobacz prezentację...

Stwórz własną trasę

Jesteśmy otwarci na najbardziej oryginalne pomysły


Prosimy o przesyłanie swoich sugestii na nasz e mail.


Wyslij